Zelená hora, Žďár nad Sázavou (22 km). Unikátní stavba architektka Santiniho zapsaná na seznam UNESCO a další barokní skvosty jako Dolní hřbitov, Barokní most, kaple sv. Barbory nebo Trojiční sloup v cyklistické vzdálenosti.

Cyklostezky a další cyklostezky. Nespočet okruhů pro rodinné výlety i náročné bikery.

Pohádková vesnička (1 km). Zábava pro děti v pohádkových chaloupkách v dochozí vzdálenosti od chaty a hotel Podlesí s točenou zmrzlinou.

Milovy (1 km). Procházkou přes louku vyjdete na břehu Milovského rybníka. Pěkné koupání, hřiště, občerstvení, hospoda a vše, co patří k rekreační oblasti.

Selský Dvůr, Daňkovice (6 km). Nekuřácká restaurace s dětským koutkem, moderní česká kuchyně a asi nejlepší v okolí. Vaří ze sezónních surovin. Platit lze jen hotově.

Blatiny (2 km). Nádherná obec na protější stráni. Roubenky nové i staré, pražírna kávy s výdajovým okénkem a krásné výhledy do krajiny.

Skalní útvary Dráteničky (Blatiny), Devět skal a Milovské perničky (Křižánky), Čtyři Palice (Březiny). Turista ocení krásný výlet, horolezec na nic nečeká.

Kukyho stezka, Březiny (7 km). Krátký hravý okruh pro děti v nádherném prostředí.

Betlém, Hlinsko (21 km). Původní roubenky po místních řemeslnících, výborná kavárna se skvělými dorty a za mostem fajn hřiště pro děti. Památková rezervace se nachází ve středu Hlinska.

Peklo, Čertovina u Hlinska (25 km). Pět pater pekelné zábavy, skoro opravdoví čerti a slušná restaurace.

Samotín (4 km). Několik chalup na kopci nad Blatinami, milé občerstvení U Kolouška a spanilá příroda.

Kiosek Kadov (8 km). Sympatické místo pro cyklooběd.